رد کردن لینک ها

چگونه برنامه نویس وب شویم؟

یکی از پر سود ترین شغل ها در دنیا برنامه نویسی وب می باشد. برنامه نویس وب نیاز به تخصص و دانش برنامه نویسی دارد. داشتن یک مدرک لیسانس یا فوق لیسانس در این رشته توصیه می شود با این حال بخش عمده ای از هنر برنامه نویسی مربوط به کسب تجربه در این کار می شود و الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست.

برنامه نویس وب کیست؟

چگونه برنامه نویس وب شویم؟

یک برنامه نویس وب مسئول توسعه و برنامه ریزی اجرای یک وبسایت است. وظایف شغلی شما شامل تمرکز بر کد نویسی برای وب سایت جهت انجام مراحل طراحی وب است. شما یک برگه دیزاین وب برمی دارید و یک الگوریتم نرم افزاری می نویسید، سپس آن الگوریتم را به کد های طراحی وب ترجمه می کنید و طراحی وب را انجام می دهید. شما می توانید به طور مستقل یا همان فریلنسر یا به عنوان عضوی از یک تیم برنامه نویس وب کار کنید. اگر به عنوان بخشی از یک تیم کار می کنید، یکی از مهمترین شغل ها را در جهت ایجاد سایت و تعامل با مردم دنیا دارید. یک برنامه نویس وب نیاز به ایجاد مهارت های متعدد برای خود و کسب تجربه با کد نویسی وب سایت های مختلف دارد.

اقتصاد برنامه نویسی وب

اگر برنامه نویسی وب را دنبال می کنید باید بدانید که در این تجارت مسائل چشمگیری وجود دارد. به عنوان مثال آیا می دانید که برنامه نویسان وب در امریکا هم اکنون به طور متوسط در هر ساعت 31.11 دلار درآمد کسب می کنند؟ یعنی 64702 دلار در سال! انتظار می رود بین سال های 2018 و 2028 این حرفه 13٪ رشد کند و بیش از بیست هزار فرصت شغلی در سراسر ایالات متحده ایجاد کند.

چگونه یک برنامه نویس وب شوید؟

اگر علاقه مند هستید تا یک برنامه نویس وب شوید، یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که به چه میزان آموزش نیاز دارید. طبق تحقیقی که انجام داده ایم دریافته ایم که 57.1٪ از برنامه نویسان وب مدرک لیسانس دارند. از نظر سطح تحصیلات عالی هم متوجه شدیم که 23.2٪ از برنامه نویسان وب دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. درست است که اکثر برنامه نویسان وب دارای مدرک دانشگاهی هستند اما افرادی که با تجربه و مدرک فنی وارد شده باشند هم در گوشه و کنار دنیا کم نیستند.

مطمئنا تجربه در مشاغل دیگر به شما کمک می کند تا بتوایند یک برنامه نویس وب شوید. در حقیقت، بسیاری از مشاغل برنامه نویسی نیاز به تجربه ی حضور در همان صنعت را دارند. در همین حال، بسیاری از برنامه نویسان وب که بصورت تجربی کار می کنند سابقه شغلی قبلی مانند توسعه دهنده وب یا مهندس نرم افزار دارند.

در کل اکثر مراکز، شرکت ها و سازمان ها انتظار دارند که شما حداقل یک مدرک لیسانس در زمینه ی توسعه وب یا یک مدرک فنی مشابه داشته باشید، اما وقتی صحبت از تخصص و مهارت می شود همیشه هم داشتن یک مدرک شرط لازم نیست. اگر بتوانید صاحبان کار را نسبت به توانمندی ها و مهارت خود آگاه کنید حتی بدون مدرک نیز می توانید به عنوان یک برنامه نویس وب مشغول به کار شوید. برای کسب مهارت، باید انواع زبان های برنامه نویسی وب مانند Javascript ، HTML5 ، Ruby ، Python و Perl را بیاموزید. پس از یادگیری این زبان ها می توانید ساخت صفحات وب را شروع کرده و آنها را به نمونه کارهای طراحی خود اضافه کنید.

کدام بخش از برنامه نویسی وب را دنبال کنید؟

وقتی صحبت از مهمترین مهارتهای لازم برای برنامه نویسی وب می شود، متوجه می شویم که در بسیاری از رزومه ها 7.4٪ از برنامه نویسان وب، خدمات وب را انجام می دهند، در حالی که 7.1٪ رزومه ها شامل javascript و 6.9٪ رزومه ها هم شامل وب سایت شرکت است. تمام این مهارت ها سخت هستند و دانش و تجربه در آنها به سختی و گرانی به دست می آید. با این حال مهارت های سخت مانند اینها که نام بردیم هنگام انجام مسئولیتهای اساسی شغلی بسیار مفید هستند و شانس افراد برای استخدام را بسیار بالا می برند.

وقتی نوبت به جستجوی کار برای برنامه نویس وب می رسد ، بسیاری از افراد یک عبارت یا عبارت کلیدی در مورد این شغل را جستجو می کنند. در عوض، ممکن است گاهی جستجو در حوزه ی صنعت مفیدتر باشد زیرا ممکن است مشاغلی که هرگز به آن فکر نکرده اید در صنایعی که حتی فکر نمی کردید موقعیت های مرتبط با عنوان شغل برنامه نویس وب داشته باشند را از دست بدهید. اما با چه صنعتی شروع کنیم؟ بیشتر برنامه نویسان وب در واقع در صنعت فناوری و آموزش شغل پیدا می کنند.

چگونه می توانید یک برنامه نویس وب خوب باشید؟

برای موفقیت در حرفه خود به عنوان یک برنامه نویس وب باید قبل از شروع به کد نویسی برنامه ریزی های مربوط به کار خود را انجام دهید. مهم ترین مساله این است که پیچیدگی های زبانی که در آن کد نویسی می کنید را بیاموزید. شما قصد ندارید به عمد اشتباه کنید پس با اشتباهات متعدد افسرده و ناامید نشوید. بهترین راه برای این معضل این است که هنگام ایجاد جدول زمانی و برنامه ریزی برای کار خود، همیشه یک جدول زمانی نیز برای اشکال زدایی از کدهایی که نوشته اید ایجاد کنید. برای اولین بار بعید است اگر بتوایند بهترین اجرا را در نوشتن کد داشته باشید. هرچه وب سایت پیچیده تر باشد احتمالاً اشکالات بیشتری در کد نویسی وجود دارد.

به گفتگو بپیوندید